Szyper Szyper.Com
Erzberg 2013 PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 03 Czerwiec 2013 18:41

Erzberg Rodeo 2013 dla Grahama Jarvisa

Dziewiętnasta edycja ekstremalnego enduro ErzbergRodeo 30.05-02.06 2013 w kamieniołomie pod Eisenerz w austriackiej Styrii zakończyła się zwycięstwem Grahama Jarvisa. Niestety już drugi rok z rzędu nie startuje w tej najbardziej ekstremalnej imprezie Tadeusz Błażusiak.

Przypomnijmy, że nasz znakomity zawodnik aż 5 razy stawał na najwyższym podium Red Bull Hare Scramble. Zadebiutował w 2007 roku i na testowym motocyklu pokonał największe światowe sławy enduro. Taddy uzyskał sześć minut przewagi nad Tomem Sagarem i aż siedem nad wielokrotnym mistrzem świata Juhanem Salminenem. W tegorocznym starcie Tadeuszowi na przeszkodzie stanęła kontuzja odniesiona w Barcelonie podczas X Games. Ale na liście blisko 1800 zgłoszonych zawodników pojawili się inni Polacy.

Polacy na liście zgłoszeń

111 Tadeusz Błażusiak (KTM 300 EXC)
84 Marcin Frycz (KTM 250 EXC
170 Bartłomiej Tabin (KTM 300 EXC)
367 Stefan Banot (KTM 530 EXC)
462 Piotr Flisiak (KTM 200 EXC)
595 Christian Folleher (Cagiva Elefant 900)

1956 Oskar Pieprzak (Yamaha Grizzly)
1957 Krzysztof Krzemień (Bombardier Outlander 1000)
1958 Marcin Całka (Yamaha YFZ 450)

Jednak dwóch spośród kilkunastu biało-czerwonych znalazło się w prestiżowym Top 500 i uplasowali się na 115- pozycji  Bartłomiej Tabin nr 364 (KTM 300 EXC), a 249- był Józef Pytel nr434 (Yamaha 450). Brawa należą się jednak wszystkim, bowiem pierwszego dnia na ErzbergRodeo spadł obfity śnieg, było zimno i kilkuset riderów wycofało się z wyścigu.

Zmieniony ( Środa, 28 Sierpień 2013 14:02 )