TurboSprężarki

Garaż

Goście on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Odsłon : 611572
Reklama

Designed by:
Szyper Szyper.Com
Enduro wałbrzych PDF Drukuj Email
Sobota, 14 Czerwiec 2014 08:10

 Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe "Chełmiec" zaprasza wszystkich sympatyków rajdów terenowych z całej Polski oraz z zagranicy na III i IV rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Enduro. W tym roku po raz kolejny organizujemy zawody w ekstremalnie urozmaiconym terenie w formule Enduro Sprintu!

Zróżnicowane konfiguracje odcinków specjalnych cross- enduro- i extreme- testów, zostały uznane za jedne z najciekawszych w Polsce.

 

 

 

WAŻNE!!! W zawodach mogą brać również motocykle i quady typu cross - bez homologacji, rejestracji i ubezpieczenia!!! Trasa nie przebiega po drogach publicznych i nie będzie również wymagane posiadanie Prawa Jazdy oraz ubezpieczenia komunikacyjnego !!!

Dodatkowa ważna informacja: nie będziemy przestrzegać wymogu opłacania wpisowego przed zawodami w tzw. I terminie. Bez dodatkowych kar wpisowe będzie można opłacić na miejscu w biurze zawodów.

W zawodach udział mogą wziąć zawodnicy z licencją C, po zaliczeniu przed zawodami egzaminu teoretycznego na licencję B.

Formuła Enduro Sprint:


Enduro Sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżniają ją krótsze okrążenia i ilość ich pokonywania. Zawodnicy pokonują pętlę 7 razy, mając do przejechania łącznie ok 120 km - w 100 % po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe - na całej trasie zlokalizowany jest PKC (Punkt Kontroli Czasu) - przy Cross Test.

Start do pętli określają wyznaczone przez obsługę pomiaru czasu, czasy.
Po opuszczeniu PKC następuje dojazd do odcinka Cross/Extrem Test, na których będą ustawione urządzenia pomiarowe.  Tutaj zawodnicy wjeżdżają  na trasę odcinka specjalnego co 20 sek. W przypadku odcinka Enduro Test, pierwsza próba nie jest mierzona ze względu stopień trudności trasy biegnącej przez hałdę "Wiesław"

Trasa i jej podział na odcinki specjalne:

Okrążenie:

100% po bezdrożach. Okrążenie 25km (wraz z próbami czasowymi)

Cross/ ExtremeTest:
próba z pomiarem czasu przebiegająca w pobliżu parku maszyn i biura zawodów. Na wyznaczonej przy stadionie trasie, zawodnicy będą zmagać się z technicznie skonfigurowanym odcinkiem, licznym w ciasne zakręty, naturalne wyskoki. W części Extreme, dominują przeszkody tj. opony, belki, betonowe elementy.

EnduroTest:
próba z pomiarem czasu,  start i meta u podnóża hałdy Wiesław. Na sygnał zielonego światła zawodnik będzie miał niemałe wyzwanie pokonać 8 kilometrowy odcinek specjalny, w 100% przebiegający przez urozmaiconą we wzniesienia, długie podjazdy, trawersy, hałdę "Wiesław".

Zawodnicy:
W zawodach mogą brać udział tylko zawodnicy zrzeszeni w PZM przez swoje kluby posiadające, licencję uprawniającą do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie motocyklowym oraz spełniający warunki regulaminów PZM. Posiadający ważną licencję sportową i aktualną kartę zdrowia ze stwierdzeniem lekarza medycyny sportowej (lub posiadającego certyfikat PTMS) o zdolności do startu.

Została również utworzona klasa kobiet, która wystartuje razem z Juniorami na pełnej trasie. Kobiety zostaną sklasyfikowane oddzielnie, ale bez podziału na pojemność silnika. Oczywiście dla płci pięknej przewidziane są również puchary i medale - pierwszych pięć zawodniczek.

Zasady rozgrywania zawodów wg. obowiązujących "Zasad Rozgrywek Enduro PZM" oraz "Regulaminu uzupełniającego do III i IV rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro w Wałbrzychu".

Biuro zawodów:
Godziny otwarcia biura:
•    w dniu 20.06.2014w godz.     od 16:00 do 22:00;
•    w dniu 21.06.2014w godz.     od 7:30 do 20:00;
•    w dniu 22.06.2014 w godz.    od 7:00 do zakończenia zawodów.

Zapisywać można się wcześniej, przesyłając wypełnioną kartę zgłoszeń na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w dniu zawodów na miejscu.

Podczas imprezy udostępniamy Państwu

- sanitariaty,
- możliwość bezpiecznego przechowania motocykla lub quada w pobliżu bazy imprezy, odległość ok 500m,
- możliwość nocowania w miejscu zawodów (dawny stadion sportowy), dla posiadaczy kamperów, całonocna ochrona,
- możliwość noclegu w hotelu IBIS Styles, w hostelu "Niepokalanki" lub w centrum aktywnego wypoczynku AQUA ZDRÓJ.

 

 

 

Zmieniony ( Wtorek, 05 Sierpień 2014 07:52 )